ECIWO - Celostná diagnostika, Irisdignostika, Alternatívna medicína, čínska medicína

tradičná čínska medicína, masáže
Irisdiagnostika, celostná medicína
tradičná čínska medicína, masáže
Odhlásiť sa
Prejsť na obsah

ECIWO

ECIWO
je takmer neznámy systém mimo Čínu. Mnoho praktikov TČM opúšťa tradičný systém a zameriavajú sa na ECIWO pre jeho efektívnosť. Je to bioholografická medicína v pravom zmysle slova. Pokúsim sa to v krátkosti vysvetliť.

Všetko sa to začalo zebrou. Profesor Yingqing Zhang bol lekár západnej aj východnej medicíny. Všimol si, že zebra má rovnaký počet pruhov na každej časti tela, či už sa jedná o malé lýtko, alebo velký bok. Na základe úvah (a samozrejme svojich vedomostí) sa rozhodol konať. Použil embryo myši ešte pred tým, než sa začalo diferencovať na tri základné vývojové tkanivá. Rozrezal ho na päť častí a všetky následne vložil späť do maternice. Narodilo sa päť identických mláďat.
Body na uchu
Týmto dokázal, že v počiatočných štádiách vývoja má každá časť zárodku (teda aj každej jednotlivej bunky) informácie o tom, ako vytvoriť celý organizmus. Nakoniec sa každé tkanivo rozdiferencuje podľa svojej funkcie, ale informácie o celom organizme si ponechá.
To vysvetľuje účinok akupunktúry, irisdiagnostiky, reflexológie, diagnostiky z jazyka a pulzu...

V prípade ECIWA sa používa tzv. "systém dlhých kostí", kedy sa empiricky najčastejšie palpuje druhý metakarp na ruke. Na dlhých kostiach sa telo premieta tak, že vždy v strede je žalúdok, u horného konca je hlava, u dolného nohy. Nezáleží, či si zoberieme malinkú kostičku posledného článku prsta, alebo veľkú kosť stehennú.

Zdravotný problém sa prejaví palpačnou citlivosťou. Ak je napr. chorý žalúdok, tak uprostred dĺžky všetkých dlhých kostí na tele nájdeme boľavé miesto. Po mechanickom ošetrení takéhoto  miesta telo dostane silný impulz a začne do danej oblasti posielať bielkoviny, hormóny, vitamíny, jednoducho všetko potrebné pre vyliečenie daného orgánu alebo časti tela.

ECIWO je teda výborné pre diagnostiku, ale predovšetkým pre liečbu. Aj takých závažných chorôb, ako sú nádory, žalúdočné vredy, zápaly čriev...
CELOSTNÁ MEDICÍNA
Kateřina Sojková
DO Strojár, 3. poschodie,
miestnosť č. 308
Vajanského námestie 2
Martin 036 01
tradičná čínska medicína
CELOSTNÁ MEDICÍNA A MASÁŽE
       
Návrat na obsah